Новини 2019-07-26 12:52

Росія хоче укласти короткостроковий контракт з Україною на транзит газу - Reuters

Таким чином Москва сподівається виграти час для завершення будівництва газових магістралей, що йдуть в обхід України.

Росія буде домагатися від України укладення короткострокового договору на транзит газу в Європу з 1 січня 2020 року. Про це повідомляє Reuters.

 

Зазначається, що таким чином Москва сподівається виграти час для завершення будівництва газових магістралей, що йдуть в обхід України. Росія планує вдвічі збільшити потужність північноєвропейського транзитного маршруту з запуском "Північного потоку-2" і почати поставки в ЄС через Чорне море "Турецьким потоком", що поступово призведе до скорочення транзиту через Україну.

 

"Україна хотіла б довгостроковий договір, 10-річний. Нам це невигідно, нам би вистачило і року, щоб ми зібралися з силами і запустили всі ці потоки", - йдеться у повідомленні.

 

Так, європейське джерело і два інших джерела, знайомих з планами "Газпрому", підтвердили позицію Москви. "Газпром" і Міненерго РФ відмовилися від коментарів.

 

До того ж Європейський союз, посередник у газових переговорах між Москвою і Києвом, запросив обидві сторони на новий раунд переговорів 16 вересня, сказали джерела. Сторони вже проводили кілька зустрічей, на яких не знайшли прийнятного для всіх рішення про контракт на транзит.

 

Нагадаємо, що Україна 18 липня  ввела спеціальне мито на скраплений газ та ДП з РФ.

схожі новини