Новини 2019-07-26 17:07

США відреагували на повернення екіпажу затриманого в Україні російського танкера до РФ

Американське посольство заявило, що це хороший прецедент для мирного вирішення спорів.
Посольство Сполучених Штатів Америки в Україні заявило, що українська сторона відповідно до міжнародних норм і продемонструвала прецедент для мирного вирішення спорів під час інциденту з російським танкером. Про це йдеться у повідомленні у Facebook.

 

"Те, як Україна повела себе у вчорашньому інциденті з танкером, говорить про те, що нова влада має намір захищати інтереси країни не лише твердо, а й гуманно і відповідно до міжнародних норм. Це хороший прецедент для мирного вирішення спорів", - наголошується у повідомленні.

 

Нагадаємо, 26 липня члени екіпажу російського танкера "Neyma", затриманого в порту Ізмаїлу Одеської області, приземлилися в московському аеропорту Домодєдово рейсом з Кишинева. 

 

Раніше стало відомо, що 25 липня прес-центр СБУ повідомив про затримання в порту Ізмаїлу російського танкера "Neyma", який в листопаді 2018 року блокував українські малі кораблі "Нікополь", "Бердянськ" і буксир "Яни Капу" в Керченській протоці. Назву танкера після інциденту в Керченській протоці було змінено російськими власниками на "Nika spirit".

 

Згодом ЗМІ стало відомо, що екіпаж російського танкера відпущений, моряки вилетять до Росії з Молдови. Судно поки залишається в Ізмаїлі.

 

Як зазначається, у СБУ не зафіксували порушень Морського права і законів України з боку екіпажу затриманого російського танкера, тому підстав для затримання моряків не було.

схожі новини