Новини 09:29

Трамп оголосив, що глава Нацрозвідки США йде у відставку

Мова йде про Дена Коутса.

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив про відставку голови Національної розвідки Дена Коутса. Про це йдеться у повідомленні у Twitter.

 

Зокрема, на цю посаду мають призначити конгресмена-республіканця з Техасу Джона Реткліффа.

 

"Мені приємно повідомити, що я висуваю високоповажного конгресмена Джона Реткліффа з Техасу на посаду директора Національної розвідки", - наголошується у повідомленні.

 

 

 

 

За словами глави Білого дому, Коутс залишить посаду вже 15 серпня.

 

Водночас американське видання The New York Times підкреслює, що Коутс неодноразово злив Трампа, надаючи оцінки щодо Росії, Північної Кореї та інших питань. "Його відхід усуває одного з найвидатніших чиновників національної безпеки, готового суперечити президенту.", - йдеться у матеріалі.

 

Разом з тим, деякі республіканці висловлювали занепокоєння, що Реткліфф занадто політичний для цієї посади. Однак Трамп не врахував попередження.

 

Так ,Коутс, який представляв Індіану в Палаті та Сенаті протягом 24 років і служив послом у Німеччині, був важливою ланкою між Трампом та республіканською установою. З самого початку Коутс зберігав незалежність від Трампа. Він відстоював захист спецслужб та їхню оцінку того, що Росія втручалася у вибори 2016 року. Також Коутс висловив здивування щодо повідомлення про те, що Трамп може запросити Путіна до Білого дому. У доповіді та свідченнях перед Сенатом Коутс зазначив, що Північна Корея навряд чи відмовиться від своїх ядерних запасів, що Іран не вживає негайно заходів щодо створення ядерної зброї і що Ісламська держава все ще здатна розпалювати насильство в Сирії - усі факти, які підірвали припущення Трампа. Крім того, Коутс розглядав Росію як супротивника і підштовхував до більш тісної співпраці з американськими союзниками в Європі.

 

Раніше Коутс заявив, що Росія і Китай становлять найбільшу загрозу шпигунства і кібератак проти США і наразі мають найбільш узгоджені двосторонні відносини за останні десятиліття.

 

Нагадаємо, 2 серпня 2018 року Коутс повідомив, що Росія намагається вплинути на проміжні американські вибори, які відбудуться восени 2018 року, а також – на президентські вибори 2020 року.

схожі новини