Новини 2019-07-29 13:19

Герус заявив, що газові переговори з РФ будуть відновлені найближчим часом

Так, за словами представник президента у Кабміні, Україна готується до того, щоб мати максимально повні газосховища і за рахунок цього ресурсу проходити зиму без транзиту.

Представник президента у Кабінеті міністрів Андрій Герус 29 липня заявив, що найближчим часом будуть відновлені переговори з Росією з питань транзиту і закупівель газу. 

 

Так, на питання про те, чи готова нова влада до того, що може не бути газового транзиту з РФ з 1 січня 2020 року, Герус відповів "Якщо ти готовий до найгіршого сценарію, то він, швидше за все, не відбудеться".

 

Зокрема, за його словами, Україна готується до того, щоб мати максимально повні газосховища і за рахунок цього ресурсу проходити зиму без транзиту.

 

"Є інтерес європейських компаній за своп-угоди, тобто вони зараз закачують газ в українські газосховища, умовно його продають і через рік викуповують назад. Приватні трейдери також закачують газ в ПГС для того, щоб його продавати взимку", - зауважив він.

 

До того ж Герус нагадав, що "Газпром" і Росія були готові відновити переговори після виборів, "коли буде зрозуміла українська політична палітра" і новий уряд.

 

"Я думаю, що зараз воно вже очевидно зрозуміло, тому найближчим часом будуть відновлені переговори з Росією з питань транзиту і закупівель газу, тому що у нас є рішення Стокгольмського арбітражу, згідно з яким 5 мільярдів кубометрів газу має бути закуплено за ціною хаба без жодних плюсів", - зазначив він.

 

Нагадаємо, що Росія буде домагатися від України укладення короткострокового договору на транзит газу в Європу з 1 січня 2020 року.