Новини 2019-07-29 16:22

"Дякую Путіну". У Сербію прибула військова техніка РФ попри відмову Румунії перевезти її через Дунай

ЗМІ повідомляють, що Росія перекинула бронемашини до Сербії на літаках, використовуючи угорський повітряний простір.

Президент Сербії Aлександар Вучич у понеділок, 29 липня, похвалив президента Росії Владіміра Путіна за те, що він посилює армію балканської країни бойовими танками та бронетанковою технікою на тлі побоювань Заходу, що нарощування зброї може загрожувати крихкому миру в регіоні. Про це повідомляє The Associated Press.

 

Так, Вучич перевірив доставку десяти бойових розвідувальних патрульних машин БРДМ-2 з РФ на військову базу сербської армії. Це була частина обіцяної поставки 30 б/в танків Т-72 та 30 БРДМ-2.

 

Зазначається, що транспортні засоби доставили, попри те, що сусідня Румунія відмовила перевезти їх через Дунай у зв'язку з міжнародними санкціями проти Москви за її дії в Україні. 

 

"Румунія є членом НАТО, а Сербія претендує на військовий нейтралітет, незважаючи на тісні зв'язки з Москвою", - йдеться у повідомленні.

 

Водночас ЗМІ повідомляють, що Росія перекинула десять бронемашин до Сербії на своїх транспортних літаках, використовуючи угорський повітряний простір.

 

"Найголовніше для нас - це те, що нам вдалося перевезти транспортні засоби до Сербії. Як і яким шляхом вони прибули, це наша справа", - підкреслив Вучич.

 

Наголошується, що Кремль допомагає Сербії посилити армію, викликаючи занепокоєння у Балканському регіоні. Під час кривавого розпаду колишньої Югославії у 90-х Сербія воювала із сусідами Хорватією, Боснією та Косово.

 

Разом з тим, Вучич подякував Путіну за "посилення боєздатності наших збройних сил".

 

Крім того, на Заході є побоювання, що Росія може підштовхнути Сербію до чергової війни, особливо проти колишньої провінції Косово, яка проголосила незалежність 2008 року. 

 

Як зазначала раніше розвідувальна спільнота InformNapalm, влада Румунії заблокувала постачання Сербії російських танків та бронетранспортерів.  Машини, які перевозили танки Т-72Б3 та бронемашини БДРМ-2, були зупинені на річці Дунай, а техніка потім арештована і конфіскована. Основною причиною арешту відзначається, що перевезення по Дунаю може здійснювати тільки місцева румунська компанія, однак вона цього не зробила через санкції ЄС проти РФ.

схожі новини