Новини 2019-07-29 16:52

У Сирії загинули бойовики з російської ПВК "Щит", які раніше воювали на Донбасі - росЗМІ

База ПВК "Щит" знаходиться в підмосковній Кубинці і входить до складу окремої гвардійської бригади спецназу ВДВ № 45.
У Сирії в суботу, 15 червня, загинуло троє найманців, які працювали на приватну військову компанію Росії "Щит", двоє з них раніше брали участь у російській агресії на Донбасі. Про це йдеться в розслідуванні російського видання "Новой газеты".

 

Зазначається, що у Сирії загинули Алєксєй Л. з Пєрмі з позивним "Танкіст", Пьотр Ш з Хакасії - "Шаман" і людина з позивним "Кайрат" (його ім'я наразі не встановлено).

 

Так, Алєксєй Л. з 2004 до 2006 року служив у мотострілецькій частині, а у 2014 році вступив до терористичного батальйону "Амур" в Україні, а навесні 2015 року перейшов до ПВК "Вагнера". Ймовірно, восени він потрапив до ПВК "Щит". Наголошується, що його батьки відмовилися спілкуватися з журналістами.

 

Водночас Пьотр Ш. у 2014-2015 роках воював у терористичному батальйоні "Вітязь" на території Луганської області України. У вересні 2015 року перейшов до ПВК "Вагнера", а восени 2018 року - до "Щита". Його поховали в Хакасії 25 червня 2019 року. Його тіло в цинковій труні привіз родині один з "товаришів по службі". Він передав документи: довідку на арабській мові і переклад на російську мову з червоною печаткою без будь-якої підпису. Згідно з текстом перекладу,причиною смерті Хонди став "крововилив головного мозку в результаті осколкового вибуху".

 

Крім того, "Новая газета" відзначає, що база ПВК "Щит" знаходиться в підмосковній Кубинці і входить до складу окремої гвардійської бригади спецназу ВДВ № 45. Бойовики "Щита" можуть охороняти в Сирії об'єкти "Будтрансгазу" за щомісячну оплату від 120 до 180 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян РФ.

 

Раніше СБУ встановила особи 125 громадян України, які причетні до терористичної діяльності російських спецслужб у складі ПВК "Вагнера" на території України, Сирії, ЦАР та Судану.