Новини 2019-07-30 17:06

Суд арештував російський танкер Neyma, затриманий напередодні СБУ

Анатолій Матіос спростував інформацію про нібито незаконне проведення працівниками СБУ слідчих дій на цьому судні без дозволу консула РФ.

Приморський райсуд Одеси арештував російський танкер Neyma. Про це у вівторок, 30 липня, повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос у Facebook .

 

“За результатами розгляду відповідного клопотання судом накладено арешт на вказане судно разом з вилученими під час обшуку документами”, - написав він.

 

 

 

Матіос спростував поширену російськими ЗМІ інформацію про нібито незаконне проведення працівниками правоохоронних органів України слідчих дій на цьому судні без дозволу консула РФ.


“Пояснюю – судно, після проходження ним прикордонного та митного контролю на території України, вважається таким, що має відкритий кордон. Відповідно до норм діючих міжнародних договорів, ратифікованих як Росією, так і Україною, необхідності отримання згоди або дозволу представника дипломатичного представництва або консульської установи іноземної держави для проведення на території України слідчих дій на морському або річковому транспорті не передбачено”, - резюмував він.

 

Нагадаємо, 25 липня прес-центр СБУ повідомив про затримання в порту Ізмаїлу російського танкера "Neyma", який в листопаді 2018 року блокував українські малі кораблі "Нікополь", "Бердянськ" і буксир "Яни Капу" в Керченській протоці. Назву танкера після інциденту в Керченській протоці було змінено російськими власниками на "Nika spirit".

 

Згодом ЗМІ стало відомо, що екіпаж російського танкера відпущений, моряки вилетять до Росії з Молдови. Судно поки залишається в Ізмаїлі.

 

Як зазначається, у СБУ не зафіксували порушень Морського права і законів України з боку екіпажу затриманого російського танкера, тому підстав для затримання моряків не було.

 

У зв'язку з цим, посольство Сполучених Штатів Америки в Україні заявило, що українська сторона відповідно до міжнародних норм і продемонструвала прецедент для мирного вирішення спорів під час інциденту з російським танкером.

 

схожі новини