Новини 2019-07-31 16:36

У Мінкультури підтвердили ліквідацію УПЦ Київського патріархату

Релігійне об’єднання УПЦ (КП) припинило свою діяльність шляхом об’єднання й приєднання до Православної церкви України.

Українська православна церква Київського патріархату припинила своє існування шляхом об’єднання і приєднання до Православної церкви України. Про це у середу, 31 липня, йдеться в заяві Міністерства культури України.

 

"Священний синод Української православної церкви (Православної церкви України), як керівний орган цього релігійного об’єднання, на своєму засіданні 27 липня 2019 року ухвалив рішення про припинення діяльності релігійної організації "Київська патріархія Української православної церкви Київського патріархату" шляхом приєднання до релігійної організації "Київська митрополія Української православної церкви (Православної церкви України)", про що було зроблено відповідний запис у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань", - ідеться у заяві.

 

Як наголошується, у зв’язку з тим, що релігійне об’єднання УПЦ (КП) припинило свою діяльність шляхом об’єднання й приєднання до УПЦ (ПЦУ), всі функції статутних органів колишнього УПЦ КП перейшли до компетенції відповідних керівних органів УПЦ (ПЦУ), які отримали всі повноваження й юридичні підстави для прийняття відповідних рішень стосовно майбутнього тих релігійних організацій, які перебували у складі колишнього релігійного об’єднання УПЦ КП.

 

"Будь-які спроби й намагання заблокувати процес державної реєстрації низки релігійних організацій, які колись входили до релігійного об’єднання з такою назвою й після помісного об’єднавчого Собору, що відбувся 15 грудня 2018 року, прийняли рішення увійти до складу помісної (самостійної) Української православної церкви (Православної церкви України), можуть бути інтерпретовані як намагання втрутитися в діяльність посадових осіб – державних реєстраторів Міністерства культури України", - застерегли в міністерстві.

 

У Мінкультури також наголосили, що втручання будь-яких органів, їх посадових осіб, громадян, юридичних осіб та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, у діяльність державного реєстратора під час проведення реєстраційних дій забороняється і тягне за собою відповідальність згідно із законом.

 

Раніше патріарх Філарет звернувся до міністра юстиції Павла Петренка з проханням не скасовувати реєстрацію Української православної церкви Київського патріархату.

 

Як повідомлялося, Православна церква України позбавила почесного патріарха Філарета права керування Київською єпархією та контролю над місцевими храмами і монастирями.

схожі новини