Новини 2019-08-01 13:48

Хомчак заявив, що поодинокі обстріли на Донбасі не порушують "хлібне перемир'я"

Водночас головнокомандувач ЗСУ наголосив, що в разі критичного загострення ситуації українські військові готові до адекватних і швидких дій.

Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак заявив, що поодинокі випадки порушення режиму припинення вогню на Донбасі з боку окупаційних військ із 21 липня поки що не можна назвати зривом погодженого в Мінську "хлібного перемир'я" . Про це Хомчак сказав у четвер, 1 серпня.

 

"Частини та підрозділи об'єднаних сил демонструють тверду позицію щодо забезпечення сталого режиму припинення вогню. За одинадцять діб, що пройшли з початку перемир'я, бойових втрат серед особового складу немає. Водночас ще спостерігаються поодинокі випадки порушень режиму тиші з боку найманців та окупантів", - сказав він.

 

Хомчак вважає, що загалом поточну ситуацію не можна назвати зривом домовленостей, яких було досягнуто в Мінську.

 

"Тому окремі політичні спекуляції на цій темі недоречні й шкідливі для подальшого виконання завдань підрозділами Операції об'єднаних сил", - зауважив він.

 

Водночас Хомчак наголосив, що в разі критичного загострення ситуації на лінії зіткнення підрозділи Збройних сил України готові до адекватних і швидких дій у відповідь на погрози з боку ворога.

 

Як повідомлялося, спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ фіксують більше обстрілів з боку російсько-окупаційних військ під час "хлібного" перемир'я на Донбасі, ніж про це інформує у своїх звітах прес-центр штабу операції Об'єднаних сил.