Новини 2019-08-05 14:29

Катастрофа Іл-76 на Донбасі. Генерал Назаров подав рапорт на звільнення

Так, на думку генерал-майора, вирок Павлоградського суду, яким його засуджено до 7 років позбавлення волі, незаконний.

Генерал-майор Віктор Назаров , якого суд визнав винним у загибелі українських військових у збитому бойовиками на Донбасі літаку Іл-76, засудивши до 7 років ув'язнення, 5 серпня подав рапорт про звільнення зі Збройних сил України за власним бажанням.

 

«Я подав рапорт про звільнення за власним бажанням, і чекаю на рішення Генерального штабу та Міністерства оборони. Це пов’язано з судовою справою. Я вирішив зосередити зусилля саме на кримінальному провадженні, роботі в судах, боротьбі. І моя мета, щоб, врешті, від слова перейшли до діла, і правосуддя було правосудним, і щоб вироки відповідали закону, а не були політично вмотивованими або такими, що спираються на тільки суспільний резонанс», - заявив Назаров.

 

Так, на думку Назарова, вирок Павлоградського суду, яким його засуджено до 7 років позбавлення волі, незаконний. Захист генерал-майора наполягав на дослідженні висновків експертних установ у Львові і Києві, оскільки вважає, що між результатами цих двох експертиз, проведених у лютому і в травні 2015 року, є розбіжності.

 

«У 2017-му ми подали апеляцію. Вона тривала протягом року, апеляційна інстанція дослухалася до наших аргументів – призначила повторну експертизу. Вона тривала фактично 9 місяців. Через ліквідацію Апеляційного суду Дніпропетровської області й утворення Дніпровського апеляційного суду, апеляційну скаргу тепер розглядає колегія суддів у новому складі», - зауважив генерал-майор.

 

Нагадаємо, що 14 червня виповнилося п'ять років, відколи біля луганського аеродрому терористи самопроголошеної "ЛНР" з переносної зенітно-ракетної установки підбили військово-транспортний літак Іл-76 МД Міністерства оборони України. 

 

Як повідомлялося, Запорізький апеляційний суд у середу, 5 червня, визнав провину Росії у катастрофі ІЛ-76 на Донбасі.

 

Нагадаємо, 16 квітня суддя Мелітопольського міськрайонного суду відмовилась визнати загибель Олександра Бєлого, командира літака Іл-76, збитого під Луганськом у липні 2014 року, результатом агресії Російської Федерації. 

 

14 червня 2014 року бойовики в Луганську збили літак Іл-76, який заходив на посадку. В результаті трагедії загинули 9 членів екіпажу і 40 військовослужбовців. Прокуратура розцінила дії бойовиків як теракт.