Новини 2019-08-05 18:20

Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» закликав команду Зеленського утриматися від провокацій проти ЗМІ

Також у русі вважають маніпулятивним протиставлення безпосереднього спілкування політиків із громадянами через соціальні мережі й "опосередкованої" комунікації через ЗМІ.

Медіарух "Медіа за усвідомлений вибір" застерігає команду президента України Володимира Зеленського від провокацій, спрямованих проти засобів масової інформації. Про це повідомляє "Детектор Медіа".

 

"... представники Офісу президента свідомо сприяли поширенню неправдивої новини: передали копію заяви одночасно декільком журналістам та протягом доби не підтверджували і не спростовували її достовірності. Отже, йдеться про цілеспрямовану провокацію проти засобів масової інформації. Ми вважаємо неприпустимою ситуацію, коли державні службовці та політики свідомо поширюють неправдиву інформацію, підриваючи довіру суспільства до ЗМІ. Особливе занепокоєння викликає реакція глави держави Володимира Зеленського, який не визнав некоректності дій своїх підлеглих", - ідеться в заяві руху.

 

Також у русі вважають маніпулятивним протиставлення безпосереднього спілкування політиків із громадянами через соціальні мережі й "опосередкованої" комунікації через ЗМІ.

 

"Контролювати політиків, ставити їм запитання, зокрема й незручні, та добиватися відповіді, - одне з головних завдань засобів масової інформації, а влада, у свою чергу, зобов’язана бути відкритою до медіа. Підзвітність влади суспільству через медіа не можна замінити комфортним спілкуванням народних обранців у соцмережах, адже суспільство — це не лише їхні френди та фоловери. Ми вважаємо, що президент та його команда мають зробити важливі висновки з цієї ситуації та не допускати повторення таких заяв і дій надалі", - зауважили в русі.

 

До того ж представники "Медіа за усвідомлений вибір" вважають, що готовність нової влади поширювати дезінформацію - це "тривожний дзвоник, що вимагає від журналістів не забувати про ретельну перевірку заяв і жорсткий контроль дій політиків".

 

Так, заяву підписали "Детектор медіа", Інститут розвитку регіональної преси, Інститут масової інформації, Український кризовий медіа-центр, низка інформаційних агентств і журналістів.

 

Нагадаємо, що 6 червня медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» з нагоди професійного свята, Дня журналіста, звернувся до Президента України Володимира Зеленського з пропозицією першочергових медіареформ.

 

схожі новини