Новини 2019-08-07 16:22

Військова прокуратура відреагувала на заяву Рябошапки щодо можливої ліквідації відомства

Зокрема, колектив військових прокуратур назвав неприйнятною заяву заступника Офісу президента і прозвітував про проведену роботу.

Заступник голови Офісу президента Руслан Рябошапка у середу, 7 серпня, заявив, що не бачить необхідності в існуванні в Україні військової прокуратури і військової юстиції загалом. У зв'язку з цим військові прокурори написали колективну заяву.

 

Зокрема, колектив військових прокуратур назвав неприйнятною заяву Рябошапки і прозвітував про проведену роботу.

 

"Вважаємо неприйнятними заяви щодо непотрібності військової прокуратури, які обумовлені поверхневим уявленням про її діяльність. Сподіваємося, що чергові реформи будуть конструктивними і обдуманими, позбавленими чиїхось замовлень, упакованих в реформаторську обгортку з бантиком. Війна ще не всіх вилікувала", - заявили прокурори.

 

Крім того, у заяві наголошується, що чисельність військових прокурорів складає 6 % від загальної чисельності прокурорів, при цьому 75 % обвинувальних актів щодо злочинів відповідної підслідності направлено до суду саме військовими прокурорами.

 

"Щоденно військові прокурори в середньому затримували 2-3 осіб, проводили 8-9 обшуків і 13 "виїмок", допитували 120 осіб, відшкодовували 250 тисяч гривень, направляли до суду 17 обвинувальних актів", - йдеться у повідомленні.

 

Також у військовій прокуратурі відрапортували, що за час своєї роботи до кримінальної відповідальності за ведення агресивної війни притягнули 263 особи, серед яких 68 громадян РФ (з них 21 високопосадовець, 18 генералів і адміралів, 18 суддів РФ).

 

Водночас було встановлено 160 місць незаконного утримання полонених військовослужбовців ЗСУ та цивільних, допитано 1800 потерпілих, яких незаконно утримували та катували бойовики на Донбасі.

 

Крім того, військова прокуратура передала до офісу прокурора Міжнародного кримінального суду більше 1000 сторінок доказів російської агресії та направила до суду 1300 обвинувальних актів щодо корупційних злочинів.

 

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський заявив, що заступника глави Офісу президента Руслана Рябошапка розглядають як кандидата на посаду генерального прокурора.

схожі новини