Новини 2019-08-08 17:26

НАБУ повідомило про підозру співробітників ДТЕК через Роттердам+

Водночас у компанії уважають, що жодної обґрунтованої причини для подібних слідчих дій немає, а підозри слідства безпідставні.

Від Національного антикорупційного бюро на адресу компанії ДТЕК надійшло письмове повідомлення про підозру співробітникам компанії через формулу розрахунку оптово-ринкової ціни на вугілля з урахуванням індексу API2+доставка (Роттердам+). Про це у четвер, 8 серпня, повідомили у прес-службі ДТЕК.

 

"ДТЕК вважає, що жодної обґрунтованої причини для подібних слідчих дій немає, а підозри слідства безпідставні. Порядок, щодо якого мають претензії слідчі органи, визначив прозорі правила роботи на оптовому ринку електричної енергії, які раніше були відсутні, а рішення щодо правил роботи на якому приймалися державними органами суб’єктивно", - висловили думку у ДТЕК.

 

Компанія заявляє, що доцільність використання принципу імпортного паритету та відповідність методики ціноутворення на енергетичне вугілля в Україні практикам європейських держав була підтверджена численними міжнародними експертизами, результати яких мають бути враховані.

 

"Експерти підтверджують коректність застосування принципу імпортного паритету, прив’язку цін на енергетичне вугілля в Україні до європейських індексів, коректність включення витрат на логістику тощо. Дослідження показують відсутність надприбутків як у вугільному секторі, так і для української теплової генерації", - зазначили у ДТЕК.

 

Співробітники ДТЕК надали НАБУ необхідні документи та відповіли на запитання. Крім того, компанія заявляє, що вживатиме всіх законних заходів щодо захисту честі та гідності співробітників ДТЕК.

 

Нагадаємо, 8 серпня детективи Національного антикорупційного бюро України повідомили шістьом особам, причетним до запровадження так званої формули "Роттердам+", про підозру у вчиненні дій, в результаті яких споживачам електроенергії завдано 18,87 млрд грн збитків.

 

Крім того, НАБУ опублікувало схему розкрадань через впровадження "Роттердам+".