Новини 2019-08-09 12:30

СЦКК спростував причетність українських військових до обстрілів Горлівки

За даними спостерігачів, у зазначений день та у вказаному напрямку обстріл підрозділів ООС не здійснювався, так само вогонь у відповідь не відкривався.

Українська сторона Спільного центру з контролю та координації спростувала інформацію, опубліковану у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ від 8 серпня, про начебто обстріл українськими військовими тимчасово окупованої Горлівки. Про це у п'ятницю, 9 серпня, повідомляє прес-центр штабу ООС у Facebook.

 

Зокрема, у звіті СММ ОБСЄ йшлося, що ввечері, 5 серпня, пошкоджень зазнала будівля школи за адресою вулиця Черняховського, 30 в Горлівці. Цього ж дня, спостерігачі зафіксували незначні пошкодження житлових будинків за адресами Старобельська 11, Баха 4 та Тушинська 18/2.

 

За оцінкою СММ ОБСЄ всі ці пошкодження утворилися в результаті вогню з великокаліберного кулемета із нібито північно-західного напрямку.

 

Однак детально вивчивши відстані, профіль, тактико-технічні характеристики зазначеного озброєння, співробітники СЦКК стверджують, що характеристика форми рельєфу даної місцевості складає закритий профіль та виключає будь-яку можливість ураження зазначених об’єктів.

 

Крім того, за даними СЦКК, у зазначений день та у вказаному напрямку, обстріл підрозділів Об’єднаних сил не здійснювався, так само вогонь у відповідь українські армійці не відкривали.

 

Також у повідомленні ООС наголошується, що запит на введення режиму «тиша» від СММ ОБСЄ не надходив.

 

"Зазначаємо, що українські захисники й надалі продовжують дотримуватися сталого режиму припинення вогню та виконувати бойові завдання в рамках чинного законодавства", - додали у штабі.

 

Нагадаємо, на Донбасі 8 серпня збройні формування Російської Федерації та її найманці дев'ять разів порушили режим припинення вогню.

схожі новини