Новини 2019-08-09 14:46

Україна та США погоджують умови додаткового постачання Javelin для потреб ЗСУ

Про це повідомив тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор.

Україна та Сполучені Штати Америки погоджують умови додаткових постачань протитанкових ракетних комплексів Javelin для потреб Збройних сил України. Про це у п'ятницю, 9 серпня, повідомив тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор.

 

"Ми готові продати це озброєння Україні. Два уряди погоджують умови", - сказав дипломат, відповідаючи на запитання про можливе постачання ПТРК в Україну.

 

Коментуючи дзвінок президента Володимира Зеленського президенту Росії Володимиру Путіну після загибелі чотирьох військових на Донбасі 6 серпня, Тейлор повторив, що це був сміливий крок.

 

"Цей крок продемонстрував моральну перевагу України в цій війні. Україна намагається припинити війну. Ми хочемо, щоб Росія чинила так само", - зазначив він.

 

Дипломат додав, що якби українська сторона відкрила вогонь у відповідь, то, найімовірніше, загинули б цивільні, а не бойовики.

 

"Думаю, Україна продемонструвала, що хоче завершити війну на своїх умовах", - пояснив Тейлор.

 

Посол також не підтримав ідеї про вихід України з Мінських переговорів після такого порушення режиму припинення вогню.

 

"Україна, Мінська група, США хочуть знайти шлях, як вирішити війну на вигідних для України умовах. Щоб зробити це, необхідно продовжувати переговори і в Мінську, і в інших місцях", - наголосив він.

 

Водночас дипломат розповів, що спеціальний представник США з питань України Курт Волкер і помічник президента РФ Владислав Сурков обговорюють час і можливість для зустрічі.

 

Як повідомлялося, уперше випробування протитанкового комплексу третього покоління Javelin в Україні відбулося на одному з військових полігонів 22 травня 2018 року. 

 

Нагадаємо, 6 травня заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука заявив, що на лінії зіткнення на Донбасі поки що не використовують американські ракетні комплекси Javelin. 

 

1 травня міністр оборони Степан Полторак повідомив, що 2 травня Збройні сили України розпочнуть працювати з протитанковими ракетними комплексами Javelin. 

 

30 квітня стало відомо, що Сполучені Штати Америки підтвердили інформацію про доставку в Україну протитанкових ракетних комплексів Javelin. Згодом президент України Петро Порошенко також підтвердив, що в Україну доставили Javelin.