Новини 2019-08-10 12:45

Звільнений політв'язень Кремля розповів про катування ФСБ

Олександр Стешенко зазначив, що у ФСБ він провів три місяці, з 24 квітня до 26 липня 2018 року.

Звільнений з колонії Сімферополя український політв'язень Олександр Стешенко розповів, що зізнався у скоєнні злочину і обмовив невідомих йому людей під тортурами. Про це Стешенко повідомив у п'ятницю, 9 серпня, в інтерв'ю Крим.Реалії.

 

За його словами, відео зізнання було записане після нестерпних катувань.

 

"Те, що я говорив там ‒ це все фантазії ФСБ. Я не підпалював цей будинок, ніколи не зустрічав ні Велієва Ерола, ні Олександра Третьякова, я обмовив цих людей. Мені говорили, кого треба назвати. Мене душили кульками, роздягали, били струмом, обливали водою, катували, примушували це сказати. Нестерпно було, довелося сказати те, що вони хотіли…", - розповів колишній політв'язень.

 

Олександр також зазначив, що у ФСБ він провів три місяці, з 24 квітня до 26 липня 2018 року.

 

"Я не знаю, де був, у якомусь підвалі, вогкість, лежав один матрац на підлозі, я був пристебнутий наручниками, а до наручників була пристебнута гиря вагою у 24 кілограми. Найважче було ‒ витримувати тортури, поки не записали відео, мучили кожен день", - повідомив звільнений харків'янин.

 

Крім того, за словами Стешенка, у слідчому ізоляторі Сімферополя передбачений окремий блок, де тримають українців, обвинувачених в анексованому Росією Криму в "екстремізмі" і "тероризмі".

 

Як повідомлялося, 6 серпня українського політв'язня Олександра Стешенка звільнили з колонії в окупованому Криму і доставили до Харкова. 

 

Нагадаємо, 11 квітня 2018 року російські силовики затримали харків'янина Олександра Стешенка на адмінкордоні з окупованим Кримом. 24 квітня стало відомо, що українець Олександр Стешенко перебуває в ізоляторі тимчасового тримання у місті Сімферополь.

 

22 серпня підконтрольний Кремлю Центральний районний "суд" Сімферополя оголосив вирок українцю Олександру Стешенку, засудивши його до двох років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії-поселенні. 

 

Українця визнали "винним" нібито в підпалі будинку російського муфтія Криму Еміралі Аблаєва.