Новини 2019-08-11 19:30

Напад у мечеті в Осло назвали замахом на свободу віросповідання

Норвезький прем'єр-міністр Ерна Сульберг заявила, що суботній інцидент став "атакою на свободу віросповідання" і "прямою атакою проти норвезьких мусульман".

Стрілянина в мечеті в норвезькій столиці Осло в субботу, 10 серпня, була спробою підірвати свободу віросповідання в Норвегії, заявила норвезький прем'єр-міністр Ерна Сульберг.

 

За її словами, які наводять західні ЗМІ, суботній інцидент став "атакою на свободу віросповідання" і "прямою атакою проти норвезьких мусульман".

 

"Сьогодні, ми стоїмо пліч-о-пліч з норвезькими мусульманами в засудженні цієї атаки", - додала вона.

 

ЗМІ нагадують, що напад стався напередодні мусульманського свята 'Ід аль-Адха (Курбан-байрам). У неділю очікується, що прем'єр-міністр візьме участь в урочистостях на честь цього свята в мечеті в Осло.

 

Нагадаємо, напередодні чоловік, одягнений в уніформу, відкрив стрілянину в мечеті в Осло. Одна людина отримала вогнепальні поранення, нападника затримали. Зараз слідство розглядає версію про спробу теракту як основну в рамках розслідування цієї справи.

 

Згодом поліція виявила мертвою зведену сестру стрілка, причому обставини її смерті викликали підозри у слідчих.

 

За даними західних ЗМІ, в Норвегії, згідно зі статистикою 2016 року, проживало близько 200 тис. мусульман - 4% населення країни.

схожі новини