Новини 2019-08-15 11:37

Затримання Гримчака. У ГПУ повідомили подробиці справи

Заступник міністра МінТОТ та його помічник за хабар обіцяли вплинути на суддів Верховного суду.

У Генеральній прокуратурі повідомили, що заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак та його помічник за хабар обіцяли забезпечити вплив на суддів Верховного суду України щодо винесення рішення на користь зацікавленої особи. Про це у четвер, 15 серпня, написав речник ГПУ Андрій Лисенко у Facebook.

 

"За результатами досудового розслідування встановлено, що вказані особи, за обіцянку забезпечити вплив на суддів ВСУ щодо винесення рішення на користь зацікавленої особи, та також за здійснення впливу на відповідних службових осіб Мінкульту та КМДА, шляхом використання свої службових повноважень, здійснили злочинні дії спрямовані на заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, шляхом обману та зловживання довірою, в загальній сумі 1,1 млн доларів США. 14.08.2019 під час одержання частини грошових коштів в сумі у розмірі 480 тис. доларів США", - написав Лисенко.

 

У ГПУ зазначили, що Гримчака та його помічника затримали в порядку, передбаченому ст. 208 КПК України. Вони поміщені в ізолятор тимчасового тримання.

 

​"Наразі вирішується питання про повідомлення їм про підозру та обрання підозрюваним запобіжного заходу в порядку, передбаченому КПК України. Досудове розслідування у провадженні триває", - додав Лисенко.

 

Водночас у Міністерстві культури заперечили свою причетність до справи.

 

"Будь-які звинувачення чи підозри щодо зловживань з питань містобудівних перетворень працівниками Мінкультури є безпідставними, надуманими та такими, що не базуються на жодній з норм права. Міністерство не погоджує проекти будівництва чи реконструкції будівель в історично населених місцях, у тому числі в м. Києві", - заявили у відомстві.

 

Як повідомлялося, детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) спільно з представниками управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури та Служби безпеки ввечері 14  серпня затримали на хабарі в 480 тис. доларів заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака та його помічника. 

 

За словами Юрія Луценка, Гримчака та його помічника підозрюють у вимаганні хабара в 1,1 млн доларів у одного з підприємців, аби вирішити питання з дозволом для забудови в Міністерстві культури.

схожі новини