Новини 2019-08-16 10:39

Бойовики розмістили на Донбасі гаубиці, протитанкові гармати, "Гради" і танки - ОБСЄ

У непідконтрольних урядові України районах було зафіксовано озброєння, яке розміщене з порушенням визначених ліній для його відведення.

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі заявляють, що знову зафіксували розміщення російськими окупантами забороненого важкого озброєння, і зокрема гаубиць, протитанкових гармат, "Градів" і танків на Донбасі. Про це повідомляється у звіті місії, опублікованому на сайті ОБСЄ.

 

Зазначається, що місія продовжила моніторити відведення озброєння, передбаченого Мінським меморандумом, а також Комплексом заходів із виконання Мінських угод і доповненням до нього щодо відведення танків з озброєнням калібру до 100 мм.

 

Так, у непідконтрольних урядові України районах було зафіксовано озброєння, яке розміщене з порушенням визначених ліній для його відведення.

 

Зокрема, 12 серпня безпілотний літальний апарат СММ малого радіуса дії виявив 4 буксирувані гаубиці (Д-30 «Жаба», 122 мм) та 2 самохідні гаубиці (2С1 «Гвоздика», 122 мм) неподалік від населеного пункту Біле (22 км на захід від Луганська).

 

Також 13 серпня безпілотник СММ малого радіуса дії виявив 2 протитанкові гармати (МТ-12 «Рапіра», 100 мм) поблизу залізничної станції в населеному пункті Дебальцеве (58 км на північний схід від Донецька).

 

Разом з тим, 14 серпня СММ зафіксувала 4 реактивні системи залпового вогню (БМ-21 «Град», 122 мм) біля населеного пункту Новоамвросіївське (56 км на схід від Донецька).

 

Водночас повідомляється, що на основі доступних СММ даних повітряного спостереження 11 серпня виявлено наявність 22 танків на полігоні біля населеного пункту Круглик (31 км на південний захід від Луганська) та 5 танків на полігоні біля населеного пункту Шимшинівка (27 км на південний захід від Луганська).

 

Крім того, 14 серпня безпілотник СММ дальнього радіуса дії виявив 7 танків (невстановленого типу), що заїжджали на полігон поблизу Круглика.

 

Нагадаємо, що 15 серпня ОБСЄ втратила безпілотник на окупованому Донбасі.

 

схожі новини