Новини 2019-08-22 12:58

Україна готує до обміну засуджених у "справі кримських дезертирів" – адвокат

Крім того, юридичні процедури оформлення обміну проходять також двоє громадян Росії.

Колишні українські військові Максим Одинцов і Олександр Баранов, засуджені у "справі кримських дезертирів", а також громадяни Росії Євген Мефедов та Ігор Кімаковський проходять юридичні процедури оформлення обміну на утримуваних в Росії українських політв'язнів. Про це у четвер, 22 серпня, у коментарі Крим.Реалії сказав їхній адвокат Валентин Рибін.

 

"Я можу підтвердити, що, дійсно, мої підзахисні – громадяни Російської Федерації і не тільки – проходять процесуальні процедури, в результаті яких вони зможуть вільно залишити територію України. Ми готуємося до майбутнього обміну. Сподіваюся, що він відбудеться найближчим часом. В обміні візьмуть участь Олександр Баранов, Олексій Одинцов, Ігор Кімаковський, Євген Мефодов, а також інші. Дату назвати не можу, але, думаю, це буде дуже скоро, дуже", – сказав Рибін.

 

Нагадаємо, 2016 році на адмінкордоні між Кримом і Херсонщиною затримали двох українських військових Максима Одинцова та Олександра Баранова, які в 2014 році перейшли на службу в російську армію.

 

Російська влада розцінила затримання Баранова й Одинцова як "викрадення" своїх військовослужбовців. Слідчий комітет Росії відкрив з цього приводу кримінальну справу.

 

8 лютого 2018 року Подільський райсуд Києва засудив Баранова до 13 років позбавлення волі. 6 лютого 2018 року до 14 років позбавлення волі був засуджений також Одинцов. Обидва свою провину не визнали.

 

Прізвища Баранова та Одинцова фігурують у списку росіян, яких українська влада готова обміняти на українських громадян, засуджених у Росії.

 

Ігоря Кімаковського затримали в липні 2015 року. Тоді Служба безпеки України повідомила, що вони "зловили агента ФСБ". За даними спецслужб, він збирав інформацію про передислокацію українських військових.

 

Євген Мефедов – фігурант справи про події 2 травня 2014 року в Одесі. 18 вересня 2017 року міський суд Чорноморська виніс виправдувальний вирок щодо нього, але того ж дня Мефедова знову затримали, оголосивши йому нову підозру – посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

 

І Кімаковський, і Нефедов раніше писали заяви на ім'я президента Росії Владіміра Путіна з проханням обміняти їх на утримуваних в Росії українських політв'язнів.

схожі новини