Новини 2019-08-22 17:40

Уряд вперше фінансуватиме науку через гранти

Кошти надаватимуться виключно на конкурсній основі.

Державне фінансування науки в Україні відбуватиметься в формі грантів. Відповідний порядок ухвалив Кабмін. Про це в четвер, 22 серпня, повідомили на Урядовому порталі.

 

«Гранти зможе надавати Міністерство освіти і науки, інші центральні органи виконавчої влади, що мають наукові установи, виші, наукові ліцеї, а також НАН, галузеві академії, Національний фонд досліджень. Вони зможуть стимулювати ту наукову діяльність, отримувати ті розробки, які потрібні для розвитку сфери саме зараз або в найближчому майбутньому. Так ми зможемо більше зорієнтувати тематику досліджень і розробок на потреби держави», – розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

 

Кошти надаватимуться виключно на конкурсній основі й не більш як на 3 роки. Майнові права на інтелектуальну власність належатимуть науковцям. Придбане обладнання також залишатиметься у власності отримувачів грантів.

 

Гранти надаватимуть на наукові дослідження, проекти міжнародного співробітництва, розвиток матеріально-технічної бази, стажування, наукові конференції, турніри, заходи з популяризації науки, доступ до науково-технічної інформації та наукової літератури.

 

Дотепер забезпечення науки державою відбувалось через бюджетне фінансування наукових установ та укладання договорів на виконання розробок. В обох випадках держава є замовником та кінцевим власником результатів.

 

Нагадуємо, обсяг фінансування науки (зважаючи на спеціальний фонд Держбюджету) упродовж минулих трьох років зріс в абсолютних цифрах на 77%: від 5289,4 млн грн у 2016-му до 9364,4 млн грн у 2019-му. Остання цифра — це 0,24% ВВП (проти середньоєвропейського показника 2%).