Новини 2019-08-23 10:10

США на засіданні ООН закликали Росію оприлюднити інформацію про вибух у Сєвєродвінську

Представники обох країн обмінялися взаємними звинуваченнями.

Під час екстреного засідання Радбезу ООН 22 серпня в.о. постпреда США Джонатан Коен вимагав від Москви інформацію про вибух у Сєвєродвінську Архангельської області. Про це повідомило AFP.

 

«Що саме сталося в Росії 8 серпня? Чому стався вибух? Про яку «систему» йде мова, і з якою метою ця «система» була проведена?» – запитав Коен.

 

Крім того, представники Росії і США звинуватили один одного в розвалі Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД), Москва попередила про небезпеку нової гонки озброєнь.

 

Додається, що засідання завершилося безрезультатно.

 

Нагадуємо, саме Росія та Китай вимагали провести екстрене засідання Радбезу ООН з питання ракетних розробок США – боєголовки, які начебто порушують умови ДРСМД.

 

8 серпня стався вибух рідинної реактивної рухової установки Skyfall («Буревісник») на ракетному полігоні Біломорської військово-морської бази в Архангельській області. Рівень радіації був перевищений в 4-16 разів. Міноборони РФ заявило про загибель двох і поранення шести осіб у результаті аварії.

 

10 серпня держкорпорація Росатом заявила про загибель п'ятьох своїх співробітників і поранення ще трьох у результаті цього вибуху. У компанії зауважили, що аварія сталася «в період робіт, пов'язаних з інженерно-технічним супроводом ізотопних джерел живлення на рідинній руховій установці».

 

Після вибуху район Двінської затоки Білого моря на місяць закрили для вільного плавання.

 

Прес-служба адміністрації Сєвєродвінська повідомляла про короткочасне підвищення радіаційного фону до двох мікрозівертів на годину при максимально допустимих 0,6 мікрозіверта.

 

У Кремлі відхрестилися від підвищення рівня радіації.

 

На інцидент відреагував американський президент Дональд Трамп: «Сполучені Штати багато дізналися після вибуху ракети в Росії. У нас є подібні, але більш просунуті технології. Вибух російського Skyfall змусив людей переживати щодо стану повітря не тільки поруч з об'єктом, але і за його межами. Недобре!», — написав Трамп у Twitter.

 

22 серпня міністр оборони США Марк Еспер заявив, що Росія намагається розширити свій стратегічний ядерний арсенал, щоб діяти проти США.

схожі новини