Новини 2019-08-23 15:14

У Нафтогазі заявили про можливу зупинку транзиту російського газу через Україну у 2020 році

Блакитне паливо надходитиме не з сходу на захід, а з заходу на схід.

З 2020 року транзит російського газу через територію України може зупинитися. Про це 22 серпня повідомив виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко у «Радіо Свобода».

 

«Базовий варіант полягає в тому, що з 1 січня 2020 року транзиту російського газу через територію України не буде. Це означає, що вся система в межах української ГТС (газотранспортна система – Ред.) повинна бути повернута в так званий фізичний реверс, і газ буде надходити не з сходу на захід, а з заходу на схід», – сказав Вітренко.

 

За його словами, те саме Україна зробила у 2009 році, але тоді ГТС працювала в напіваварійних режимах. Цьогоріч українська сторона готувалася до такого сценарію.

 

«Було модернізовано п'ять компресорних основних станцій, так звана обмотка. Зараз вони можуть працювати в двох напрямках. З 1 січня вони працюватимуть в напрямку із заходу на схід. ГТС зможе забезпечувати всіх споживачів України достатньою кількістю газу, незважаючи на те що газ не буде надходити з Росії», – розповів Вітренко.

 

Нагадуємо, Росія буде домагатися від України укладення короткострокового договору на транзит газу в Європу з 1 січня 2020 року.

 

На 16 вересня цього року заплановані перемовини у форматі Україна – ЄС – РФ щодо транзиту газу. Вони відбудуться після формування нового уряду та складу делегації.

схожі новини