Новини 2019-08-28 15:47

Геращенко отримала листа від політв’язня Карпюка

Лист датований ще серединою липня.

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко отримала листа від українського політв’язня в Росії Миколи Карпюка, датованого липнем. Про це вона у середу, 28 серпня, повідомила у Facebook.

 

“Отримала листа від Миколи Карпюка. Ще з "Владимирского централа". Але датований ще серединою липня. Передає всім вітання і дуже мріє про Україну. Дай Бог! Дуже хочеться, щоб наші політв‘язні були на свободі”, - написала Геращенко.

 

 

 

Як повідомлялося, 19 серпня адвокат українського політв'язня РФ Миколи Карпюка Олексій Барановський повідомив, що Карпюк "вибув" з російської в’язниці "Владимирський централ".

 

Нагадаємо, 26 травня 2016 міський суд міста Грозного оголосив вирок українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху. Карпюка засудили до 22,5 років ув'язнення, а  Клиха – до 20 років.

 

Їх визнали винними в участі в бойових діях проти федеральних військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу "Вікінг", загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів.

 

Правозахисний центр "Меморіал" вважає Карпюка та Клиха політв'язнями. У листопаді Карпюк і Клих підписали всі необхідні документи для підготовки позову в Європейський суд з прав людини.

схожі новини