Новини 2019-08-29 09:28

В ОБСЄ закликали Росію звільнити політв'язнів Сущенка і Сенцова

Водночас представник Місії з питань свободи преси закликав зняти усі обвинувачення з Кирила Вишинського під час наступного судового засідання.

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір привітав звільнення з-під варти очільника порталу "РІА Новини Україна" Кирила Вишинського та закликав до звільнення незаконного ув’язнених в Росії журналіста Романа Сущенка та режисера Олега Сенцова. Відповідна заява розміщена на сайті ОБСЄ 28 серпня.

 

"Звільнення журналіста – це завжди добре, і вітаю той факт, що Кирило Вишинський нарешті вільний після такого тривалого  та складного досудового арешту"- сказав Дезір.

 

Він закликав зняти усі обвинувачення з Вишинського під час наступного судового засідання. 

 

"У зв’язку з цим я закликаю звільнити всіх інших затриманих журналістів та авторів у регіоні ОБСЄ, зокрема Романа Сущенка та Олега Сенцова в Росії", - додав представник ОБСЄ. 

 

Як повідомлялося, у середу, 28 серпня, суд відпустив з-під варти очільника порталу "РІА Новини Україна" Кирила Вишинського, якого звинувачують у державній зраді.

 

Нагадаємо, 19 липня президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна готова звільнити Вишинського, якщо Росія одночасно звільнить незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова.

 

Того самого дня суд продовжив утримання Вишинського під вартою.

 

Як повідомлялося, 6 липня 2018 року підозрюваному у державній зраді Вишинському повідомили підозру в незаконному зберіганні зброї.

 

СБУ в ході обшуку Вишинського виявила договір з російським пропагандистським ЗМІ МІА "Россия Сегодня", а також понад 200 тисяч доларів США та зброю.

 

15 травня СБУ прийшла з обшуками до київського офісу "РИА Новости Украина". Зокрема, працівники спецслужби спільно з прокуратурою Криму розкрили діяльність мережі медіаструктур, підконтрольних РФ. Так, правоохоронці встановили, що вони використовувались країною-агресором у рамках гібридної інформаційної війни проти України.

схожі новини