Новини 19:03

Гончарук повідомив, коли очікується візит місії МВФ

За словами прем'єр-міністра, місія Міжнародного валютного фонду прибуде в Україну за декілька тижнів.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарукзаявив, що візит місії Міжнародного валютного фонду в Україну очікується у період з 10 до 24 вересня цього року. Про це  він сказав у п'ятницю, 30 серпня, в інтерв’ю представникам низки ЗМІ.

 

“Вже за декілька тижнів у Києві буде місія МВФ, з якою ми будемо вести переговори щодо нової, на 3-4 роки, програми співпраці з Україною”, – заявив Гончарук.

 

Говорячи про ціну на газ для населення, що тривалий час було спірним питанням у відносинах між попереднім Кабінетом міністрів і МВФ, Гончарук зазначив, що уряд не повинен втручатись адміністративними рішеннями в ціноутворення, навіть на енергоносії.


Згідно із базовим прогнозом Національного банку за новою програмою співпраці з МВФ Україна може отримати два мільярди доларів від МВФ у цьому році та ще по два мільярди у 2020 й 2021 роках. Обсяг поточної програми – 3,9 мільярда доларів.

 

Зауважимо, 21 грудня 2018 року Україна отримала перший і наразі єдиний транш за програмою співпраці з МВФ обсягом близько 1,4 мільярда доларів.

 

Востаннє місія МВФ працювала в Україні в травні 2019 року.