Новини 2019-09-04 13:09

Болгарія закликала Росію не називати боротьбу СРСР з нацизмом "визволенням" Європи

МЗС Болгарії прокоментувало виставку РФ "75 років звільнення Східної Європи від нацизму".

Міністерство закордонних справ Болгарії відреагувало на російську виставку "75 років звільнення Східної Європи від нацизму", заявивши, що прихід радянських військ 1944 року приніс їхньому народу окупацію. Про це у вівторок, 3 вересня, повідомила прес-служба МЗС Болгарії.

 

Так, у Болгарії порадили Росії не використовувати тезу про "звільнення" країни від німецької окупації.

 

"Не заперечуючи внеску СРСР у розгром нацизму в Європі, ми не повинні закривати очі на той факт, що разом з Радянською Армією до народів Центральної та Східної Європи прийшли півстолітні репресії, придушення громадянської самосвідомості, деформований економічний розвиток і відірваність від динаміки процесів в розвинених європейських країнах", - йдеться у заяві.

 

У міністерстві заявили, що не мають ніякого відношення до виставки, і порадили російському посольству "не займати позицію в підтримку сумнівної історичної тези ("звільнення"), яка ставить у привілейовану позицію певні кола в країні і є втручанням у внутрішню політику".

 

"СРСР оголосив війну Болгарії, коли до влади тільки-тільки прийшов новий демократичний уряд, що оголосив про припинення зв'язків з нацистською Німеччиною. За цим послідувала тимчасова окупація Болгарії СРСР і союзниками, формально керована представниками коаліції, але де-факто здійснювалася виключно за допомогою радянської військової присутності", - йдеться у заяві.

 

Своєю чергою, в РФ заявили що "збентежені" заявою болгарської влади.

 

"Ця виставка не має нічого спільного з сьогоднішнім болгарським політичним дискурсом або окремими політичними силами, тому ми трохи збентежені тим, що можна робити будь-які офіційні заяви до ознайомлення з самою експозицією", - йдеться в заяві росіян.

 

Як повідомлялося, Президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що розпад СРСР був позитивною подією для Грузії, Польщі та Центральної та Східної Європи.

схожі новини