Новини 2019-09-04 14:56

Прокуратура оголосила в розшук "голову виборчкому Криму"

Українські правоохонці закликали кримчан відмовитися від участі в незаконних виборах, організованих Росією на півострові.

Прокуратура Автономної Республіки Крим оголосила в розшук так званого "голову виборчої комісії Республіки Крим" і попередила кримчан про незаконність призначених на 8 вересня "виборів" в окупованому Криму. Повідомлення про це у середу, 4 вересня, розміщено на офіційному сайті прокуратури АР Крим.

 

“У неділю, 8 вересня 2019 року, на території тимчасово окупованого півострова мають відбутись вибори депутатів до так званої "державної ради Республіки Крим". Проведення вказаного незаконного голосування забезпечує голова "виборчої комісії Республіки Крим", який 16 березня 2014 року забезпечив проведення і незаконного "загальнокримського референдуму", яким вище керівництво Російської Федерації намагається легітимізувати захоплення українського півострова”, - йдеться у повідомленні.

 

У рамках кримінального провадження голові "виборчої комісії Республіки Крим" повідомлено про підозру у вчиненні державної зради, посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та вчинення дій, спрямованих на захоплення державної влади. Вказану особу оголошено у розшук. Разом з тим, суд задовольнив клопотання прокуратури АРК та надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно голови "избирательной комиссии", який ухиляється від кримінальної відповідальності.

 

“Таким чином, суд надав згоду на притягнення підозрюваного до кримінальної відповідальності (in absentia), тобто за його фактичної відсутності”, - повідомляє наглядове відомство АРК.

 

Прокуратура звернулася до кримчан з проханням відмовитися від участі в незаконних виборах, організованих Росією на півострові.


“Користуючись нагодою, звертаємось до кримчан з проханням не приймати участь у незаконних виборах на території тимчасово окупованого півострова. Повідомляти також до правоохоронних органів Автономної Республіки Крим про усі відомі факти організації та проведення незаконних виборів”, - наголосили в прокуратурі.

 

Як повідомлялося, підконтрольний Москві "уряд" Криму передав землі Кримського природного заповідника в федеральну власність Росії. 

схожі новини