Новини 2019-09-05 13:22

Зеленський пояснив ветування закону про хімічну кастрацію педофілів

У документі відсутній порядок застосування кастрації та порушено вимоги до захисту персональних даних.

Президент України Володимир Зеленський пояснив ветування законопроекту про хімічну кастрацію за зґвалтування і розбещення неповнолітніх. Відповідний документ з пропозиціями глави держави опублікований на сайті Верховної ради.

 

Зокрема, у законопроекті відсутній чітко визначений порядок примусового застосування хімічної кастрації.

 

“За таких обставин введення антиандрогенних лікарських препаратів усім засудженим, які вчинили згаданий злочин, незалежно від наявності в особи протипоказань до введення таких препаратів, може мати наслідком погіршення стану її здоров'я або стати причиною передчасної смерті. Відтак матиме місце порушення невід'ємного права на життя, закріпленого Конституцією України (частина перша статті 27)”, - йдеться в документі.

 

Крім того, законом передбачено створення публічного реєстру педофілів. Проте законом України "Про захист персональних даних" забороняється обробка персональних даних, зокрема, про засудження до кримінального покарання, а також даних, що стосуються здоров'я, статевого життя, біометричних або генетичних даних особи.

 

“Відсутність у законі, що надійшов на підпис, визначення складу та змісту персональних даних, які підлягатимуть оприлюдненню, може мати наслідком втручання у приватне життя особи, яка відбула покарання, ускладнить її соціальну адаптацію”, - зазначено в документі.

 

Як повідомлялося, 4 вересня президент Володимир Зеленський наклав вето на закон щодо примусової хімічної кастрації за зґвалтування і розбещення неповнолітніх.

схожі новини