Новини 2019-09-10 13:20

Суд ЄС обмежив доступ «Газпрому» до німецького газогону Opal

Справу порушили з ініціативи польського енергетичного концерну.

Суд Євросоюзу скасував рішення Єврокомісії, що дає російській компанії «Газпром» право постачати більше газу по німецькому газопроводу Opal. Справу до суду подав польський енергетичний концерн PGNiG. Про це 10 вересня повідомило польське Міністерство енергетики у Twitter.

 

 

«Суд ЄС ухвалив вигідний для Польщі вердикт з питання використання «Газпромом» газопроводу Opal. Суд скасував рішення Єврокомісії, що дає російському концерну право використовувати газопровід на 100%», – ідеться в повідомленні.

 

За даними польського RMF24, рішення ЄК від 28 жовтня 2016 року було ухвалене з порушенням засади енергетичної солідарності.  Воно дозволяло ширше використання газопроводу Opal.

 

Польща заявила, що рішення ЄК призводить до концентрації в одних руках джерел і засобів постачання газу, що «суперечить принципу диверсифікації джерел, шляхів постачання та управління ризиками перешкод або припинення поставок газу». В результаті польський уряд оскаржив це рішення у Суді ЄС. У 2018 році Варшава аргументувала, що рішення ЄК є несприятливим для енергетичної безпеки Польщі.

 

Нагадаємо, газопровід Opal пролягає територією Німеччини і сполучає газогін «Північний потік» із німецькою газотранспортною системою.

 

Як повідомлялося, тристоронні газові переговори за участі України, Росії та ЄС відбудуться 19 вересня.

схожі новини