Новини 2019-09-10 15:21

Україна може відмовитися від Житлового кодексу як такого

Законопроект, який зупиняє дію більшості актів часів СРСР, можуть розглянути у Раді 13 вересня.

На розгляді Верховної Ради знаходиться законопроект, який зупиняє дію більшості актів часів СРСР, які досі дійсні в Україні. Про це повідомляє кореспондент Тижня.

 

Після скасування діючого в Україні Житлового кодексу часів УРСР, новий подібний документ можуть і не ухвалювати. Таку заяву зробив міністр юстиції Денис Малюська під час обговорення у Комітеті з правових питань парламенту законопроекту 1075 "Про правонаступництво України" щодо скасування дії актів СРСР та УРСР на території України.

 

Законопроектом передбачено перехідний період, коли діятимуть застарілі Житловий кодекс, Трудовий кодекс та Кодекс про адміністративні правопорушення.


На зміну останніх двох Малюська обіцяє підготувати нові документи до січня 2020 року, доки триватиме перехід.


Водночас стосовно Житлового кодексу, за словами Малюськи, одна з ідей передбачає повну відмову від Кодексу як такого. Він зазначає, що об'єм відносин, які регулює цей кодекс нині занадто малий і ці питання можна врегулювати окремими законами.


Рада може розглянути законопроект 1075 уже в п’ятницю, 13 вересня

 

Як повідомлялося, 10 вересня Верховна Рада 10 вересня у першому читанні підтримала законопроект, згідно з яким Національне антикорупційне бюро та Державне бюро розслідувань отримують право самостійно здійснювати прослуховування чиновників.