Новини 2019-09-10 15:26

Сенцову та Кольченку намагалися вручити паспорти РФ

Після анексії Криму російське громадянство надавалось автоматично, якщо не було заяви про відмову.

Звільнені з російської в'язниці Олег Сенцов та Олександр Кольченко розповіли, що в ув'язненні їм намагались вручити російські паспорти. Про це Сенцов розповів на прес-конференції у вівторок, 10 вересня, у Києві.

 

"Мені намагалися кілька разів вручити (російський паспорт - ред.), Саша теж розповідав... Намагалися зробити, щоб ми їх отримали - заяви або щось ще, але ми все це відсікали. Тому у нас не було російських паспортів ніяких", - сказав Сенцов.

 

 

Він нагадав, що після незаконної анексії Криму російська влада оголосила, що протягом двох місяців потрібно написати заяву про відмову від російського громадянства, інакше воно надавалося автоматично.

 

За словами режисера, він не збирався в цьому брати участі.

 

"Я не визнавав цю окупацію, ці документи, я не збирався нічого писати. Ця вся акція приєднання, захоплення була незаконною, відповідно документи, які видаються, незаконні, а тим більше документи про відмову. Це маячня, я не хотів брати в цьому участі. Відповідно, коли опинився в полоні, у в'язниці, цією ситуацією скористалися і намагалися довести, що я росіянин, і на цій підставі, що я не підлягаю обміну і до мене не (дозволяли) пускати (українського) консула й інші моменти", - зазначив Сенцов.

 

Як повідомлялося, 10 вересня активіст та колишній політв’язень РФ Олександр Кольченко заявив, що ставлення до нього співробітників російської в'язниці було “максимально коректним”.

 

 

схожі новини