Новини 2019-09-11 13:41

Рада підтримала за основу законопроект для поліпшення інвестиційного клімату

Документ скасовує пайовий внесок у розвиток інфраструктури міста.

Верховна Рада 11 вересня у першому читанні підтримала законопроект, що скасовує пайовий внесок у розвиток інфраструктури міста та сприятиме залученню інвестицій.

 

Законопроект №1059 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні" був прийнятим за основу, “за” проголосували 290 народних депутатів.

 

Відповідно до пояснювальної записки метою законопроекту є поліпшення інвестиційного клімату України за окремими напрямами, обраними внаслідок комплексної оцінки відповідності законодавства України кращим світовим практикам, описаним Групою Світового банку в методології рейтингу Doing Business.

 

У сфері будівництва законопроектом скасовується обов’язок сплати пайового внеску у розвиток інфраструктури населеного пункту.

 

 У сфері захисту прав акціонерів передбачено відповідальність посадових осіб акціонерного товариства за збитки, завдані із заінтересованістю, укладеним на неринкових умовах, згода на вчинення якого була надана мажоритарним акціонером або призначеними ним особами.

 

Зокрема законом передбачається забезпечення виконання договірних зобов’язань - зобов’язання може бути забезпечене шляхом передання кредиторові у довірчу власність майна - об’єкта забезпечення.

 

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення зміни до закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" (№1037), яким вилучається стаття про створення комісії з питань приватизації.