Новини 2019-09-11 13:56

Кабмін надасть грошову підтримку звільненим українцям

Кожному з колишніх політв'язнів планують виплатити по 100 тисяч гривень.

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про одноразову грошову виплату у розмірі 100 тисяч гривень кожному зі звільнених 7 вересня українців. Про це повідомила уповноважений Верховної ради з прав людини Людмила Денісова на сторінці у Facebook.

 

“Було ухвалено важливе рішення - кожен з 35 звільнених 7 вересня українських громадян отримає одноразову грошову виплату у розмірі 100 тисяч гривень”, - повідомила Денісова.

 

Відповідальним у виконанні урядового рішення є Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

 

“Вважаю, що соціальна підтримка нещодавно звільнених військових моряків та політв`язнів та їхніх родин є надзвичайно важливою”, - підкреслила омбудсмен.

 

Як повідомлялося, 10 вересня Людмила Денісова повідомила, що влада України обіцяє купити квартири чотирьом кримським політв’язням, які після обміну повернулися в Україну. Мова йде про Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха та Артура Панова.

 

Нагадаємо, 7 вересня між Україною та Росією відбувся обмін утримуваними особами. Офіс президента України оприлюднив список з 35 українців, звільнених з російських в'язниць.  Так, до України повернулися 11 незаконно засуджених у Росії співгромадян, а також 24 моряки, яких Росія захопила в районі Керченської протоки у листопаді 2018 року.