Новини 2019-09-11 16:43

Нова голова Єврокомісії хоче прискорити асоціацію з Україною

Також планується пришвидшення угоди про зону вільної торгівлі.

Новообрана голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн доручила комісару з питань сусідства та розширення працювати над прискоренням асоціації України з Європейським Союзом. Про це повідомляє BBJ.

 

Зокрема, Урсула фон дер Ляєн надіслала лист з місією колишньому міністру юстиції Угорщини, призначеному керувати портфелем сусідства та розширення в наступній Європейській комісії (ЄК) Ласло Трочані.

 

У своєму листі голова Єврокомісії зазначила, що він повинен працювати над зміцненням відносин з країнами-кандидатам на вступ до ЄС.

 

Трочані повинен зміцнювати відносини з шістьма країнами Східного партнерства - представляючи стосунки ЄС з пострадянськими державами Вірменією, Азербайджаном, Білорусією, Грузією, Молдовою та Україною - і запропонувати нові цілі довгострокової політики до середини 2020 року, а також прискорення виконання Угод про асоціацію та зони вільної торгівлі з Україною, Грузією та Молдовою.

 

"Важливо, щоб ми підтримували і прискорювали прогрес наступні п’ять років, шляхом оцінки заслуг кожної країни-кандидата, зберігаючи достовірну перспективу щодо майбутнього вступу", - написала голова Єврокомісії.

 

Європейська комісія також виступить із пропозиціями відкрити переговори про вступ до ЄС з Північною Македонією та Албанією.

 

Як повідомлялося, у вівторок, 10 вересня, новообрана президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн представила членів оновленої Європейської комісії.