Новини 2019-09-11 17:08

У Мінкульті повідомили про намір змінити принципи дежфінансування кіно

За словами міністра культури Володимира Бородянського, унаслідок пітчингу Держкіно було втричі перевищено річний ліміт фінансування галузі.

Міністерство культури, молоді та спорту планує змінити принципи державного фінансування кіноіндустрії та запровадити рейтингування продюсерів. Про це у середу, 11 вересня, розповів міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський під час засідання Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики.

 

"Ми будемо змінювати з часом принципи прозорості фінансування кіно, ми будемо вводити рейтингування продюсерів. Тому що, на моє глибоке переконання, державне фінансування - це привілей... Ми будемо вводити інструменти, механізми прозорості", - зазначив Бородянський.

 

За його словами, таке рішення спричинене зокрема тим, що внаслідок пітчингу, проведеного Державним агентством з питань кіно, було втричі перевищено річний ліміт фінансування галузі.

 

"Я сьогодні мав зустріч із (керівництвом) Держкіно та радою по Держкіно (Рада з державної підтримки кінематографії, ред.)... і в серпні був проведений пітчинг, де прийнято рішення щодо фінасування фільмів-переможців на 1,7 млрд грн. Це втричі перевищує поточний бюджет Держкіно. Тобто була визначена державна підтримка фільмів на три роки наперед. Причому, на наш юридичний погляд, рада по Держкіно вийшла за межі своїх повноважень, тому що максимальна сума, якою вони можуть оперувати, - 500 млн грн на рік. Друга частина проблеми, що це кошти лише на ігрове кіно, і копродукцію. Тобто анімація, документальне кіно, серіали... вже не мають джерел фінансування", - пояснив міністр.


У період з 23 по 27 липня 2019-го року Державним агентством України з питань кіно було проведено другий етап Одинадцятого конкурсного відбору кінопроектів.

 

Як повідомлялося, 21 серпня Кабінет міністрів звільнив Пилипа Іллєнка з посади голови Державного агентства України з питань кіно. 

схожі новини