Новини 2019-09-13 14:34

Порошенко розповів деталі допиту в ДБР

За словами екс-президента, справа стосується Керченської протоки та Приватбанку.

П’ятого президента Петра Порошенка допитали у Держбюро розслідувань щодо націоналізації Приватбанку та подій у Керченській протоці у 2018 році. Про це Порошенко повідомив журналістам у п'ятницю, 13 вересня.

 

«Націоналізація була елементом захисту від грабіжницьких дій, які висмоктували з країни великі гроші, але чомусь ДБР та інші правоохоронні органи цим займатися не хочуть», - заявив Порошенко.

 

За його словами, щодо Керченської протоки для ДБР «недостатньо рішення Міжнародного трибуналу».

 

«Сьогодні ставили питання по моряках, по Керченській протоці. Їм недостатньо рішення Міжнародного трибуналу, який визнав правоту України в праві користуватися українською Керченською протокою та українським Азовським морем і узбережжям Маріуполя й Бердянська, де українські ВМС несуть берегову оборону, і саме унаслідок рутинної ротації наших кораблів була проведена операція і була здійснена агресія РФ», - розповів Порошенко, додавши, що в ДБР передали його письмові свідчення щодо цих питань.

 

 

Однак, як заявила речниця ДБР Анжеліка Іванова виданню «Українська правда», Порошенка допитали щодо можливого втручання в діяльність Окружного адміністративного суду Києва – про події під час засідання РНБО, де 5-тий президент висловив думку щодо неправосудності та незаконності рішень ОАСК у справі про скасування націоналізації Приватбанку.

 

«Там іде кваліфікація частиною другою 376 статті (Кримінального кодексу, стаття 376 «Втручання в діяльність судових органів» - Ред.). Ні про яких моряків там мова не йшла», - розповіла Іванова.

 

Нагадаємо, ДБР розслідує 13 кримінальних справ, у яких фігурує Порошенко. Понад десять з них написав екс-заступник глави Адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Портнов.

 

Наступні допити Порошенка заплановані на 18, 27 вересня та 3 жовтня.

 

Також 13 вересня ДБР прийшло з обшуками в офіс Міжнародного інвестиційного банку, який належить Порошенку.

схожі новини