Новини 2019-09-19 09:55

Гонтареву запросили до США

Конгресмен від Демпартії заявила, що американські законодавці спостерігають за подіями дуже уважно.

Екс-очільницю Нацбанку Валерію Гонтареву запросили до США для спілкування після нападів на неї. Про це заявила конгресмен від Демократичної партії Марсі Каптур, повідомляє Радіо Свобода

 

"Ми спостерігаємо за цими подіями дуже уважно. Ми просто не можемо прийняти думку, що страх і кримінал, вбивство й руйнування є дорогою до майбутнього", - сказала Каптур.

 

Нагадаємо, у ніч на 17 вересня в селі Гореничі під Києвом у результаті підпалу згорів будинок колишньої очільниці НБУ.  На подію відреагував Офіс президента Володимира Зеленського. Зокрема, там назвали пожежу в будинку Гонтаревої брутальним злочином, швидке розкриття якого має стати пріоритетом в роботі правоохоронних органів, а глава держави чекає від відповідних відомств якнайшвидшого розкриття цієї провокації.

 

У поліції виявили, що підозрюваний у підпалі перелазив через паркан домоволодіння близько третьої години ночі. На момент пожежі на місці перебував лише один охоронець з шести. За однією з версій, будинок могли підпалити за допомогою запальної ракети. 

 

Посольство США та Представництво ЄС відреагували на підпал і закликали його розслідувати.

 

Як повідомлялося, 5 вересня, після того, як в Києві згорів автомобіль, зареєстрований на невістку Гонтаревої, правління Національного банку України заявило про наявність організованого та цілеспрямованого тиску на колишню голову НБУ та звернулося до правоохоронців для розслідування та захисту посадовців банку.

 

Пропозицію Нацбанку стосовно розслідування інцидентів з Гонтаревою та її родиною підтримало посольство США в Україні.

 

Раніше в Лондоні екс-очільницю НБУ збив автомобіль, у результаті чого вона отримала важкі травми.

схожі новини