Новини 2019-09-19 12:29

Десантний корабель НАТО прибув до Одеси

Ціль та терміни заходу корабля в Одеський порт у ЗСУ поки не коментують.

Американський швидкісний транспортно-десантний корабель USNS Yuma зайшов 19 вересня в Одеський морський порт. Про це повідомляють Укрінформ, з посиланням на адміністрацію порту.

 

"Корабель USNS Yuma зайшов до порту о 10 годині в супроводі катера Морської охорони Держприкордонслужби. І був пришвартований біля причалу 1-К", - зазначили в адміністрації.

 

Це другий у цьому році захід корабля в акваторію Чорного моря. Перший відбувся 29 червня, коли команда Yuma доставила в Україну підрозділ американських морських піхотинців, які взяли участь у міжнародному навчанні Sea Breeze-2019.

 

У пресслужбі ВМС ЗСУ України поки що не коментують мети заходу і термінів перебування в Одесі швидкісного десантного корабля ВМФ США.

 

Корабель USNS Yuma - експедиційний швидкохідний транспорт класу Spearhead з довжиною корпусу 103 метра і шириною - 28,5 метра. Може взяти на борт 300 морських піхотинців і 550 тонн різного спорядження, в тому числі бойову техніку і танки. Осадка близько 4 метрів, що дозволяє діяти на мілководді.

 

Чотири дизельні двигуни сумарною потужністю 86 тисяч кінських сил здатні розігнати корабель до 43 вузлів (80 км / год). Повна водотоннажність 2400 тонн. На борту корабля є вертолітний майданчик.

 

Як повідомлялося, 30 серпня в Україні пройшов Курс підготовки сержантів за стандартами НАТО.