Новини 15:02

Турчинов: В Україні різко впала роль партій

Сьогодні бачимо протистояння не партій, а інформаційних ресурсів, які стали визначальними.

Ми живемо в інформаційному суспільстві, у ньому працюють зовсім інші механізми, змінюється функція держави, катастрофічно зменшується її вплив. До того ж, якщо говорити про Україну, різко впала роль партій. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив колишній секретар РНБО Олександр Турчинов.

 

За його словами, до останніх виборів успіх значною мірою залежав від партійної мережі, наявності активу партії та глибини проникнення її осередків. Натомість сьогодні ми бачимо протистояння не партій, а інформаційних ресурсів, вони стали визначальними.

 

«Щодо Володимира Зеленського, то мені була зрозуміла його президентська перспектива ще тоді, коли я побачив реакцію багатьох українців на новий серіал «Слуга народу». Був попит на нові обличчя та рецепт швидкого вирішення складних проблем (що насправді не завжди є ефективним). Ці два очікування зустрілися в одній точці, яку яскраво підсвітили багатогодинний серіал і потужні інформаційні ресурси. Звичайно, мали місце й прорахунки попередньої влади: слабка комунікація, неефективна боротьба з корупцією, недостатня протидія російській інформаційній агресії. Тезу, що влада не хоче завершувати війну, бо вона їй вигідна, російські пропагандисти вбили у свідомість багатьох українців», - сказав Турчинов.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»