Новини 2019-09-20 14:34

Пристайко оприлюднив текст домовленості замість «формули Штайнмайєра»

У погодженому формулюванні немає жодних ідей про кордон, про наявність чи відсутність збройних формувань.

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко оприлюднив текст домовленості, який узгодили радники на зустрічі Тристоронньої контактної групи в Мінську. Про це у п’ятницю, 20 вересня, ідеться в його інтерв’ю «Європейській правді».

 

Зазначено, що радники «нормандської четвірки» погодили не «формулу Штайнмайєра», а інше формулювання.

 

«Взагалі ця формула обговорювалася ще з 2015 року і знайшла відображення в листі двох міністрів – німецького і французького. І це те, що у нас широко називається «формулою Штайнмаєра». Україна погодилася на чітко виписані формулювання, які обговорювали радники», - розповів Пристайко.

 

За його словами, у «іншому формулюванні» також йдеться про те, що закон про особливий статус застосовується на тимчасових умовах, з моменту проведення виборів, а на постійній основі він починає діяти після визнання Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ того, що вибори відповідають високим стандартам.

 

«Закон набирає сили о 20:00 за місцевим часом в день голосування на дочасних місцевих виборах в окремих районах Донецької та Луганської областей, які призначені та проведені у відповідності до Конституції України та спеціальним законом України, що регулює проведення місцевих виборів у згаданих районах. Він діятиме на тимчасовій основі до дня публікації остаточних висновків місією БДІПЛ ОБСЄ по спостереженню за виборами, на основі усталеної практики БДІПЛ ОБСЄ, про відповідність у цілому дочасних місцевих виборів стандартам ОБСЄ та міжнародним стандартам демократичних виборів, а також українському законодавству і в якому міститься відповідь на питання, погоджене у Нормандському форматі, схвалене у Тристоронній контактній групі та направлене Україною у її запрошенні та Діючим головою ОБСЄ Директору БДІПЛ.

 

Цей Закон продовжує діяти на постійній основі у разі, якщо в остаточному звіті БДІПЛ ОБСЄ у відповідності до усталеної практики дійде висновку про те, що дочасні місцеві вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей були проведені в цілому у відповідності до стандартів ОБСЄ та українського законодавства, відповідаючи на питання, погоджене у Нормандському форматі, схвалене у Тристоронній контактній групі та направлене Україною у її запрошенні та Діючим головою ОБСЄ Директору БДІПЛ», - йдеться у тексті.

 

Пристайко додав, що у новому формулюванні немає жодних ідей про кордон, про наявність чи відсутність збройних формувань.

 

Нагадаємо, «формула Штайнмайєра» передбачає порядок набуття чинності статтями «закону про особливий статус Донбасу» після проведення в ОРДЛО демократичних виборів.

 

Україна ж наполягає на поверненні контролю над кордоном і повному виведенні незаконних збройних формувань з території ОРДЛО, після чого стане можливим проведення місцевих виборів на Донбасі.

 

Пристайко 2 вересня дав згоду на «формулу Штайнмайєра» на зустрічі радників лідерів «нормандської четвірки» у Парижі.

 

18 вересня у Мінську відбулося засідання ТКГ щодо ситуації на Донбасі, за результатами якого російська сторона в ТКГ заявила, що українські представники відмовились підписати «формулу Штайнмайєра».

 

Україна відповіла, коли погодиться на «формулу Штайнмайєра» після виконання низки пунктів, серед яких – повне припинення вогню, забезпечення ефективного моніторингу СММ ОБСЄ на всій території України, виведення з території України військ окупантів і військової техніки та інше.