Новини 2019-09-20 14:49

Росія готова підписати договір про транзит газу — Оржель

РФ висловила згоду на дотримання європейських стандартів.

Російська Федерація може підписати договір про транзит газу за європейськими стандартами, якщо Україна готова до цього до 1 січня 2020 року. Про це на прес-конференції повідомив міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

 

"Як ми обіцяли нашим європейським партнерам, ми приїхали уже з рішеннями, що були ухвалені в середу на Кабміні. Ми розблокували процес анбандлінгу і дійсно готові створити незалежного оператора ГТС. Ми проговорили з нашими європейськими партнерами дорожню карту, як ми будемо працювати кожен день і як буде відпрацьоване питання сертифікації оператора ГТС. Це дуже важливо, щоб 1 січня ми могли підписати два договори згідно з європейським законодавством: договір про інтерконнектор та договір постачання газу", - зазначив Оржель.

 

За його словами, РФ уже не наполягає на продовженні попереднього договору з транспортування і висловлює готовність працювати за європейськими правилами.

 

"Ми будемо діяти максимально ефективно, щоб забезпечити виконання завдання з підготовки до підписання договорів згідно з європейським законодавством. У відповідь російська сторона підтвердила: якщо на 1 січня українська сторона готова, то вона готова підписати договори, як того вимагають європейські правила", - сказав Оржель.

 

Він розповів, що на переговорах обговорювалися питання обсягів транспортування, тарифів, можливої прямої поставки газу в Україну з РФ.

 

"Російська сторона порушувала питання щодо прямої поставки. Ми дійшли згоди, що подальша розмова у рамках консультацій повинна ґрунтуватися на ринкових засадах. Ціна дійсно повинна бути ринковою... Також говорили, що ми готові надати певну тарифну сітку, що залежатиме від обсягів прокачування", - додав Оржель.

 

Водночас він не виключив, що договір про транспортування може бути не підписаний — попри конструктив, що з'явився у переговорах з РФ.

 

"Я не можу на сьогодні виключити можливість непідписання", - наголосив міністр.

 

Як повідомлялося, 20 вересня голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв розповів, що до наступного раунду тристоронніх переговорів щодо транзиту газу в 2020 році українське законодавство повинні удосконалити та наблизити до європейського.

 

схожі новини