Новини 2019-09-20 18:02

Коболєв озвучив тарифи на транспортування російського газу

У Нафтогазі розрахували кілька варіантів бронювання транзиту.

НАК «Нафтогаз» розрахувала тарифи, за якими російський Газпром міг би бронювати транзит газу до країн ЄС українською газотранспортною системою. Про це у п'ятницю, 20 вересня, повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв на зустрічі у Брюсселі.

 

Зокрема, якщо Газпром бронюватиме 60 млрд кубометрів на рік, то протягом 2020-2024 років у Нафтогазі очікують тариф на рівні 3,21 долара за прокачку тисячі кубометрів газу 100 кілометрами української ГТС.

 

Якщо ж Газпром бронюватиме 90 млрд кубометрів, то тариф розраховують на рівні 2,56 долара.

 

«Чим більші обсяги та чим на довше Газпром бронюватиме, тим нижчим буде тариф», - пояснив Коболєв, додавши, що обидва сценарії були розраховані на 15 років бронювання.

 

За його словами, Нафтогазу поки не відома відповідь Росії на цю пропозицію.

 

Як відомо, нині тарифи на транспортування газу українською ГТС встановлює Нацкомісія з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Водночас оператором української ГТС поки залишається Нафтогаз.

 

Нагадаємо, 19 вересня у Брюсселі відбувся третій раунд переговорів Україна-Росія-Євросоюз щодо довгострокового транзиту газу через Україну з 1 січня 2020 року.

 

За результатами переговорів міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель заявив, що РФ може підписати договір про транзит газу за європейськими стандартами, якщо Україна готова до цього до 1 січня 2020 року.

 

На наступних переговорах сторони обговорять обсяги та тарифи транзиту російського газу на європейський ринок територією України. Перемовини заплановані на кінець жовтня.

 

схожі новини