Новини 2019-09-23 11:42

Юнкер: У випадку "жорсткого" Brexit в Ірландії буде прикордонний контроль

Раніше Борис Джонсон наполягав на "альтернативних домовленостях" щодо кордону між Ірландіями.

У випадку виходу Великої Британії з Євросоюзу без угоди з ним на кордоні між Ірландією та Північною Ірландією буде запроваджений прикордонний контроль. Про це у неділю, 22 вересня, заявив голова Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер, передає DW

 

Раніше прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон відкинув можливість запровадження так званого backstop - тимчасового відтермінування запровадження митного і прикордонного контролю між двома Ірландіями.

 

Він наполягає на запровадженні "альтернативних домовленостей", які передбачали б технічні рішення, завдяки яким можна було б уникнути перевірок на кордоні, але водночас контролювати переміщення товарів та транспорту через кордон. Наприклад, пропонується завчасне заповнення митних декларацій в режимі онлайн, а також використання сканерів для зчитування штрихкодів на вантажних контейнерах та вантажівках.

 

Юнкер, своєю чергою, зазначив, що не проти такої альтернативи, однак Брюссель не допустить відсутності контролю на кордоні у випадку виходу Великобританії з ЄС без угоди. 

 

Нагадаємо, 4 вересня британські депутати ухвалили рішення взяти під контроль порядок денний, який зазвичай формує уряд. Таким чином у парламенті можуть поставити на голосування законопроект щодо відтермінування Brexit до 31 січня 2020-го. Він змусить Джонсона просити ЄС про відстрочку Brexit до 31 січня, якщо парламентарі не схвалять нову угоду або не проголосують за вихід без угоди до 19 жовтня.

 

У результаті Джонсон запропонував провести дострокові вибори, депутати двічі відхилили цю ініціативу.

 

З 10 вересня по 14 жовтня парламент призупиняє свою роботу з ініціативи Джонсона, щоб не допустити зриву "жорсткого"  Brexit 31 жовтня.

 

19 вересня  Шотландія заявила про намір залишитися в Євросоюзі у випадку Brexit.

 

 

схожі новини