Новини 2019-09-24 10:55

Франція, Німеччина та Британія звинуватили Іран у нападах на саудівські нафтові споруди

Лідери країн підписали спільну заяву щодо атак на нафтову компанію.

Лідери Франції, Німеччини та Великої Британії назвали Іран відповідальним за атаки на інфраструктуру саудівської нафтової компанії Saudi Aramco. Про це йдеться у спільній заяві глав трьох країн від 23 вересня за підсумками зустрічі на 74-й сесії Генеральній Асамблеї ООН.

 

Спільну заяву щодо нападів на нафтові споруди на території Саудівської Аравії опублікували за результатами зустрічі президента Франції Емманюеля Макрона, канцлера Німеччини Ангели Меркель і прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона.

 

“Нам зрозуміло, що Іран несе відповідальність за цей напад. Іншого пояснення немає. Ми підтримуємо поточні розслідування для встановлення більш детальної інформації”, - йдеться в повідомленні.

 

Також лідери країн зазначили, що, навіть якщо ці напади були проти Саудівської Аравії, вони стосуються всіх країн і збільшують ризик великого конфлікту.

 

Крім того глави країн закликали Іран дотримуватись ядерної угоди 2015 року.

 

“Ми закликаємо Іран вести діалог і утримуватися від подальших провокацій та ескалації”, - зазначили в заяві.

 

Як повідомлялося, у неділю, 22 вересня, прем’єр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що Іран несе відповідальність за напади на нафтові об'єкти в Саудівській Аравії.