Новини 16:24

ЄСПЛ зобов’язав РФ виплатити мільйон євро родичам зниклих у Чечні

Чеченська влада не провела ефективного розслідування щодо зникнень.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов'язав Росію виплатити понад 920 тисяч євро компенсації родичам десяти зниклих безвісти після затримання силовиками в Чечні під час Другої чеченської війни. Про це йдеться в ухвалі суду від вівторка, 24 вересня.

 

Мова йде про п'ять справ: «Байсултанові та інші проти Росії», «Адамові проти Росії», «Дангірієві проти Росії», «Ібрагімові проти Росії», «Астамірова і Ісраїлов проти Росії».

 

Зазначено, що всі заявники є близькими родичами осіб, які зникли в Чечні у 2001-2003 роках після незаконного затримання військовослужбовцями. У кожному з випадків заявники скаржилися на зникнення рідних до правоохоронних органів – розслідування починалося, але у всіх випадках кілька разів призупинялося, відновлювалося, але в підсумку ні до чого не приводило.

 

На думку заявників, влада Чечні не визнала затримань зниклих силовими структурами та не провела ефективного розслідування. Органи влади не вживали жодних активних розслідувальних заходів, окрім того, як направляли офіційні запити на інформацію до своїх колег у різних регіонах.

 

Нагадаємо, раніше ЄСПЛ зобов’язав Росію виплатити компенсацію у справі про порушення прав людини в румуномовних школах у самопроголошеному Придністров'ї.

 

Також, наприкінці серпня ЄСПЛ визнав РФ винною в порушенні низки статей Конвенції з прав людини у справі юриста Сергія Магнітського.

схожі новини