Новини 2019-09-25 17:00

Іран назвав умови повернення до ядерної угоди

США має скасувати санкції та повернутись до договору.

Іран готовий зупинити свої прагнення до ядерної зброї та прийняти зміни ядерної угоди 2015 року, якщо США повернуться до зазначеного договору та скасують санкції. Про це 25 вересня заявив речник іранського уряду Алі Рабії, повідомляє агентство Reuters.

 

Зазначається, що президент Ірану Хассан Рухані має свої пропозиції щодо внесення змін до ядерної угоди.

 

"Якщо санкції будуть припинені і (США – ред.) повернеться до ядерної угоди, можна говорити про вихід із глухого кута у цьому питанні та президент (Хассан Рухані) навіть має пропозицію щодо невеликих змін у угоді", - заявив речник.

 

Як повідомлялося, у вівторок, 24 вересня, президент США Дональд Трамп заявив про посилення санкцій проти Ірану, якщо він продовжить провокації на Близькому Сході.

 

Нагадаємо, відносини між Тегераном і Вашингтоном загострилися з травня 2018 року. Тоді США в односторонньому порядку оголосили про вихід з Спільного всеосяжного плану дій щодо іранської ядерної програми (СВПД). Угода мала гарантувати виключно мирний характер іранської ядерної програми в обмін на зняття з Тегерана всіх санкцій.

 

США відновили жорсткі санкції проти Ірану, зокрема повне ембарго на експорт іранської нафти. У відповідь Тегеран почав відмовлятися від зобов’язань.

 

схожі новини