Новини 12:21

Литва з трибуни ООН звинуватила Росію в збройній агресії

Як заявив Гітанас Науседа, світова спільнота не повинна підтримувати союзи, де одні держави є суб’єктами історії, а інші – просто об’єктами.

У виступі у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку президент Литви Гітанас Науседа звинуватив Росію  у збройній агресії щодо України та Грузії. Про це у четвер, 26 вересня, повідомило Delfi.

 

«Росія, постійний член Радбезу ООН, підживлюється слабкою реакцією міжнародної спільноти на агресію проти Грузії у 2008 році, намагається ще більше дестабілізувати сусідні країни. Жахливі військові дії Росії проти України тривають вже п'ять років», - зазначив Науседа.

За його словами, деякі політичні лідери висувають ідею створення нового геополітичного простору від Атлантичного океану до Владивостока, в яке увійде і Росія.

 

«Ідея цікава, але хіба ми маємо для її реалізації загальну основу? У нас є спільні цінності? Відповідь - ні!» - сказав Науседа, додавши, що країни не повинні підтримувати союзи, в яких «одні держави стають суб'єктами історії, а інші - просто об'єктами.

 

За його словами, «Росія досі не зробила нічого, щоб заслужити довіру».

 

Науседа додав, що Литва рішуче засуджує триваюче порушення міжнародного права, і нагадав країні-агресору, що вона повинна дотримуватися положень Статуту ООН, Гельсінської угоди і двосторонніх угод з Україною.

 

Литва і надалі буде підтримувати незалежність Грузії і України, ніколи не визнає анексію Криму, як і окупацію Абхазії і Південної Осетії.

 

Нагадаємо, раніше Литва гостро розкритикувала угоду про інтеграцію Білорусі та Росії, оскільки фактичне створення конфедеративної держави наближає РФ до литовського кордону.

схожі новини