Новини 2019-09-26 16:05

Україна увійшла до переліку країн, де проводять кампанії з дезінформації в мережі – дослідження

За оцінками, у маніпуляційних заходах задіяні 20 тисяч осіб.

70 країн, зокрема й Україна, поширювали фейки у соцмережах. Про це йдеться у доповіді Оксфордського інтернет-інституту за 2019 рік.

 

Зазначено, що в кожній країні є хоча б одна політична партія чи державне агентство, яке використовує соцмережі для формування суспільного настрою всередині країни. В Україні команди з поширення дезінформації мають «середній потенціал» і послідовну стратегію, а в кампаніях з дезінформування задіяні близько 20 тисяч осіб.

 

Крім того, вчені дійшли висновку, що головною платформою для маніпулювання і поширення фейків залишається Facebook. На другому місці опинився Twitter, далі – Instagram, WhatApp і YouTube.

 

Водночас, серед країн з «високим потенціалом» у маніпуляційних кампаніях експерти назвали США, Росію, Китай, Єгипет, Іран, Ізраїль, Саудівську Аравію, Сирію. Це означає, що у цих країнах задіяний численний персонал, а на їх операції виділяються «значні кошти».

 

У 26 країнах пропаганда використовується як інструмент контролю за інформацією шляхом придушення основних прав людини, дискредитації політичних супротивників та приглушення суперечливих думок. Це Росія, Ангола, Азербайджан, Бахрейн, Камбоджа, Китай, Куба, Єгипет, Еритрея, Ефіопія, Іран, Казахстан, КНДР, Катар, Руанда, Саудівська Аравія, Судан, Сирія, Таджикистан, Таїланд, Туреччина, ОАЕ, Узбекистан, Венесуела, В'єтнам, Зімбабве.

 

Також РФ увійшла до низки країн, які намагаються впливати на громадську думку за кордоном з допомогою Facebook і Twitter. Також у цьому списку Китай, Індія, Іран, Пакистан, Саудівська Аравія і Венесуела.

 

Нагадаємо, за даними Інституту масової інформації, у ЗМІ на окупованому Донбасі удвічі зросла кількість фейків та дезінформації в матеріалах про Україну.

схожі новини