Новини 2019-09-27 12:09

Очільник місії МВФ назвав необхідну умову для економічного зростання в Україні

Як йдеться в заяві Рона ван Родена, макроекономічна стабільність є необхідною умовою для досягнення швидких темпів зростання.

Економічна політика Україні має й надалі зосереджуватися на підтриманні макроекономічної стабільності з одночасним створенням умов для пришвидшення економічного зростання. Про це йдеться в заяві керівника місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) Рона ван Родена за підсумками візиту до Києва 12-26 вересня.

 

Як зазначається в заяві, макроекономічна стабільність є необхідною умовою для досягнення швидких темпів зростання.

 

"Це потребує проведення розважливої фіскальної політики для забезпечення прийнятого рівня боргу, з одночасним підвищенням ефективності та результативності державних видатків, в тому числі в галузях охорони здоров'я та освіти, а також в сфері підтримки вразливих груп населення за допомогою чітко спрямованої адресної системи соціального захисту", - наголошується в документі.

 

У МВФ також нагадали, що потрібно проведення обачної грошове-кредитної політики, націленої на подальше скорочення інфляції та накопичення резервів в умовах режиму гнучкого обмінного курсу.

 

"Врешті решт, критично важливим є захист фінансової стабільності, з одночасним посиленням фінансового посередництва та мінімізацією вартості наслідків ліквідації банків для платників податків. Забезпечення незалежності центрального банку має важливе значення для проведення такої грошово-кредитної та фінансової політики", - йдеться в заяві.

 

Як повідомлялося, керівник місії МВФ Рон ван Роден дав рекомендації щодо проведення реформ в Україні.

схожі новини